CR-62FA7--649R
Manufacturer Part Number:
CR-62FA7--649R
Manufacturer/Brand:
Viking Tech
Part of Description:
RES 649 OHM 1% 3/4W 0612
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
649 Ohms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Supplier Device Package :
0612
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%