PTN0402Y5111BST1
Manufacturer Part Number:
PTN0402Y5111BST1
Part of Description:
PTN0402 10PPM 5.11K 0.1% S T1 E1
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.84mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
5.11 kOhms
Size / Dimension :
0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%