PTN0603Y1152BST1
Manufacturer Part Number:
PTN0603Y1152BST1
Part of Description:
PTN0603 10PPM 11.5K 0.1% S T1 E1
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
11.5 kOhms
Size / Dimension :
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%