PTN0805E2492BST1
Manufacturer Part Number:
PTN0805E2492BST1
Part of Description:
RES 24.9K OHM 0.1% 1/5W 0805
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.84mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Resistance :
24.9 kOhms
Size / Dimension :
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%