PTN0603E1501BST1
Manufacturer Part Number:
PTN0603E1501BST1
Part of Description:
RES 1.5K OHM 0.1% 0.15W 0603
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
1.5 kOhms
Size / Dimension :
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%