CP-AT-30-500V
Manufacturer Part Number:
CP-AT-30-500V
Manufacturer/Brand:
Sprague Atom
Part of Description:
CAP ALUM 30UF 500V AXIAL
Manufacturer :
Sprague Atom
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Applications :
Capacitance :
30 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial
Polarization :
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
Voltage - Rated :
500 V