MIF1000AFKMGNHWS
Manufacturer Part Number:
MIF1000AFKMGNHWS
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
MICROWAVE RESISTOR 2016 100 OHM
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Bonding Mountable, Moisture Resistant, RF, High Frequency
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.020" L x 0.016" W (0.50mm x 0.40mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%