TV0404CT-50R0GN-2QTR
- Manufacturer Part Number:
- TV0404CT-50R0GN-2QTR
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Barry
- Part of Description:
- DC - 60GHZ 1W ALN CHIP TERMINATI
- Manufacturer :
- Vishay Barry
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.025" (0.64mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0404 (1010 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 50 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
- Supplier Device Package :
- 0404
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±2%