TVC1206CT-50R0JN-2STR
- Manufacturer Part Number:
- TVC1206CT-50R0JN-2STR
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Barry
- Part of Description:
- DC-3GHZ 20W ALN CHIP TERMINATION
- Manufacturer :
- Vishay Barry
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.76mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 50 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.120" L x 0.060" W (3.05mm x 1.52mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%