PHPA2512E2000BST1
Manufacturer Part Number:
PHPA2512E2000BST1
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
THIN FILM RES SMD 200 OHM 0.1% 2
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Power, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.51mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2.5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
200 Ohms
Size / Dimension :
0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%