PHPA2512E4020BST1
Manufacturer Part Number:
PHPA2512E4020BST1
Part of Description:
THIN FILM RES SMD 402 OHM 0.1% 2
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
2.5W
Resistance :
402 Ohms
Size / Dimension :
0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%