PHPA1206E4991BST1
Manufacturer Part Number:
PHPA1206E4991BST1
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
THIN FILM RES SMD 4.99K OHM 0.1%
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Power, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.51mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
4.99 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%