Y14830R00100F9R
Manufacturer Part Number:
Y14830R00100F9R
Manufacturer/Brand:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Part of Description:
CSM2512A 0R0010 1.0% S T 130800
Manufacturer :
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1 mOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%