FRC32C2B1R0JTP
- Manufacturer Part Number:
- FRC32C2B1R0JTP
- Part of Description:
- RES 1 OHM 5% 1/8W 1206
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 1 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±1000ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%