Y44870R10000F9R
Manufacturer Part Number:
Y44870R10000F9R
Manufacturer/Brand:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Part of Description:
RES 0.1 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 mOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±1%