PWA10000FKANHT5
Manufacturer Part Number:
PWA10000FKANHT5
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
POWER RESISTOR, 0503, 1000 OHM,
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Bonding Mountable, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.30mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.045" L x 0.030" W (1.14mm x 0.76mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%