PWB1000BFKGNHT5
Manufacturer Part Number:
PWB1000BFKGNHT5
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
POWER RESISTOR, 0707, 10 OHM, 1%
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Bonding Mountable, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.30mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.070" L x 0.070" W (1.78mm x 1.78mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%