PWB5000BFKGNHT5
Manufacturer Part Number:
PWB5000BFKGNHT5
Part of Description:
POWER RESISTOR, 0707, 50 OHM, 1%
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
0.070" L x 0.070" W (1.78mm x 1.78mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%