PWB7500AJKGNHT5
Manufacturer Part Number:
PWB7500AJKGNHT5
Part of Description:
POWER RESISTOR, 0707, 750 OHM, 5
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
750 Ohms
Size / Dimension :
0.070" L x 0.070" W (1.78mm x 1.78mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%