PTN0402Y1501BST1
- Manufacturer Part Number:
- PTN0402Y1501BST1
- Part of Description:
- PTN0402 10PPM 1.5K 0.1% S T1 E1
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.84mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 1.5 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
- Supplier Device Package :
- 0402
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%