Y11695R00000B9L
Manufacturer Part Number:
Y11695R00000B9L
Part of Description:
RES SMD 5 OHM 0.1% 0.6W J LEAD
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
5 Ohms
Size / Dimension :
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%