Y085010R0000F9W
Manufacturer Part Number:
Y085010R0000F9W
Part of Description:
RES SMD 10 OHM 1% 1/2W 2516 WIDE
Height - Seated (Max) :
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±1%