Y406320K0000Q0R
Manufacturer Part Number:
Y406320K0000Q0R
Part of Description:
RES SMD 20K OHM 0.02% 1/2W 1206
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 225°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
20 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±2.5ppm/°C
Tolerance :
±0.02%