Y116910K0000T9R
Manufacturer Part Number:
Y116910K0000T9R
Manufacturer/Brand:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Part of Description:
RES SMD 10KOHM 0.01% 0.6W J LEAD
Manufacturer :
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
3017 J-Lead
Power (Watts) :
0.6W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Supplier Device Package :
SMD
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%