Y112110R0000B9R
Manufacturer Part Number:
Y112110R0000B9R
Manufacturer/Brand:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Part of Description:
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
Manufacturer :
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
2512 J-Lead
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
SMD
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.1%