Y1631350R000T9R
Manufacturer Part Number:
Y1631350R000T9R
Part of Description:
RES SMD 350 OHM 0.01% 0.3W 1506
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
0.3W
Resistance :
350 Ohms
Size / Dimension :
0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Supplier Device Package :
1506
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%