PCNM2512E1000BST5
- Manufacturer Part Number:
- PCNM2512E1000BST5
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- RES SMD 100 OHM 0.1% 6W 2512
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Magnetic, Safety
- Height - Seated (Max) :
- 0.018" (0.46mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 6W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%