PU5931FKM130R002L
- Manufacturer Part Number:
- PU5931FKM130R002L
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO
- Part of Description:
- RES 0.002 OHM 1% 5W 5931
- Manufacturer :
- YAGEO
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.082" (2.09mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 170°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Power (Watts) :
- 5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 2 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.305" W (15.00mm x 7.75mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±75ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%