PTN1206Y2001BST1
- Manufacturer Part Number:
- PTN1206Y2001BST1
- Part of Description:
- PTN1206 10PPM 2K 0.1% S T1 E1
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.84mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.4W, 2/5W
- Resistance :
- 2 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%