PTN0603Y2492BST1
- Manufacturer Part Number:
- PTN0603Y2492BST1
- Part of Description:
- PTN0603 10PPM 24.9K 0.1% S T1 E1
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.51mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Resistance :
- 24.9 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%