PTN0603E4422BST1
- Manufacturer Part Number:
- PTN0603E4422BST1
- Part of Description:
- RES 44.2K OHM 0.1% 0.15W 0603
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.51mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Resistance :
- 44.2 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%