ULM.10M50
- Manufacturer Part Number:
- ULM.10M50
- Part of Description:
- CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
- Capacitance :
- 0.1 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.256" (6.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.039" (1.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.118" Dia (3.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V