WR08X6801FTL
Manufacturer Part Number:
WR08X6801FTL
Part of Description:
RES 6.8K OHM 1% 1/8W 0805
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
6.8 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%