Y402310K0000T9R
Manufacturer Part Number:
Y402310K0000T9R
Manufacturer/Brand:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Part of Description:
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.3W 1206
Manufacturer :
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%