FC0402E2000BST0
- Manufacturer Part Number:
- FC0402E2000BST0
- Part of Description:
- RES 200 OHM 0.1% 1/20W 0402
- Height - Seated (Max) :
- 0.015" (0.38mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Resistance :
- 200 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%