PHP02512E49R9BST5
- Manufacturer Part Number:
- PHP02512E49R9BST5
- Part of Description:
- RES SMD 49.9 OHM 0.1% 2.5W 2512
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.84mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 2.5W
- Resistance :
- 49.9 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%