PATT0603E4991BGT1
- Manufacturer Part Number:
- PATT0603E4991BGT1
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- RES SMD 4.99KOHM 0.1% 0.15W 0603
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.018" (0.46mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 4.99 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%