RLM-1632W-6F-R002-FNH
- Manufacturer Part Number:
- RLM-1632W-6F-R002-FNH
- Part of Description:
- RES 0.002 OHM 1% 1W 1206
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 2 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 0612
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%