ERJ-1GNJ1R0C
Manufacturer Part Number:
ERJ-1GNJ1R0C
Part of Description:
RES SMD 1 OHM 5% 1/20W 0201
Height - Seated (Max) :
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
1 Ohms
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
-100/ +600ppm/°C
Tolerance :
±5%