ERJ-2GEJ472X
Manufacturer Part Number:
ERJ-2GEJ472X
Part of Description:
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0402
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
4.7 kOhms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%