PFR02S-103-FNH
- Manufacturer Part Number:
- PFR02S-103-FNH
- Part of Description:
- RES 10K OHM 1% 1/32W 01005
- Height - Seated (Max) :
- 0.006" (0.15mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.03W, 1/32W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%