WR06X10R0FTL
Manufacturer Part Number:
WR06X10R0FTL
Part of Description:
RES 10 OHM 1% 1/10W 0603
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
10 Ohms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
-200/ +400ppm/°C
Tolerance :
±1%