PFR05S-471-FNH
- Manufacturer Part Number:
- PFR05S-471-FNH
- Part of Description:
- RES SMD 470 OHM 1% 1/16W 0402
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Resistance :
- 470 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%