Y1633100K000T9W
Manufacturer Part Number:
Y1633100K000T9W
Part of Description:
RES SMD 100K OHM 0.01% 0.6W 2512
Features :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%