Y1627100K000T9R
Manufacturer Part Number:
Y1627100K000T9R
Part of Description:
RES SMD 100K OHM 0.01% 1/2W 2010
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
100 kOhms
Size / Dimension :
0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Supplier Device Package :
2010
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%