Y1628150K000T9R
Manufacturer Part Number:
Y1628150K000T9R
Part of Description:
RES SMD 150K OHM 0.01% 3/4W 2512
Features :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.64mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
150 kOhms
Size / Dimension :
0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%