SCMM2512S5-R001F
- Manufacturer Part Number:
- SCMM2512S5-R001F
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- RES 0.001 OHM 1% 5W 2512
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense, Pulse Withstanding
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 1 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%