RG2012N-623-W-T1
- Manufacturer Part Number:
- RG2012N-623-W-T1
- Part of Description:
- RES SMD 62K OHM 0.05% 1/8W 0805
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 62 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.05%