RG2012N-104-W-T1
- Manufacturer Part Number:
- RG2012N-104-W-T1
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES SMD 100K OHM 0.05% 1/8W 0805
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 100 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.05%