ERJ-L1WKF50MU
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-L1WKF50MU
- Part of Description:
- RES 0.05 OHM 1% 1W 2512
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 50 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%